{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }

Lady Godiva Initiative

Lady Godiva’nın bin yıldan fazla bir zaman önce atının üzerinde üstlenmiş olduğu misyon, topluluğundaki insanların güçlenmesine liderlik etti. Bunu yaptığında, bugün GODIVA’nın yürümeye devam ettiği yolu da açmış oldu: her birimizin doğuştan sahip olduğumuz için takdir ve değer gördüğümüz bir dünyaya giden bir yol.

GODIVA, Lady GODIVA Initiative aracılığıyla kendisini, O’nun bu mirasını onurlandırmak için dünyanın dört bir yanındaki kadınların güçlendirilmesine adadı. Bu kararlılığın bir parçası olarak, kadınlara eşitlik sağlamak için kendi topluluklarında yenilikçi ve anlamlı çalışmalar yapan sivil toplum kuruluşlarını (STK) ve kâr amacı gütmeyen kuruluşları takdir ediyor ve ödüllendiriyoruz.

GODIVA, her yıl, dünyanın dört bir yanındaki kadınları güçlendirmek için çalışan seçilmiş bir grup kuruluşa ödül verecek. Bu kapsamda her kurum, ilham verici çalışmalarını daha da geliştirmelerine yardımcı olmak adına maddi bağış yapılacak. Bunun yanı sıra bu ödül ile kurumlar, bir yandan küresel görünürlük hakkı kazanırken, bir yandan da GODIVA küresel topluluğu ile etkileşim içerisinde olma şansı elde edecek.

Sosyal Etki Ekibi tarafından gerçekleştirilen ön değerlendirme sürecinin ardından, GODIVA çalışanları hangi kuruluşlara ödül ve bağış verileceğini belirlemek için oy kullanır. Bireysel ve toplumsal değişimlerle mutluluk ve neşe saçmayı hedefleyen GODIVA, son sözün birlikte hareket eden çikolatacılarımıza ait olduğu bu sürecin tam manasıyla çalışan odaklı bir program olması fikrini sonuna kadar desteklemektedir.

GODIVA olarak, kendimizi çeşitliliği, eşitliği ve kapsayıcılığı savunan ve insanların gözlerini daha iyi bir dünyaya açma sözünü veren bir kültürü geliştirmeye adamış durumdayız. Lady GODIVA Initiative, daha iyi bir gelecek oluşturmayı hedefleyen bu kararlığımızın önemli bileşenlerinden biridir.

2021 Lady GODIVA Initiative Kazananları

#SHEDIDIT

Kültürel farklılıklara sahip tüm kadınların, birer girişimciye dönüşebileceği veya girişimcilik becerilerini geliştirebileceği bir ortam sunmaktadır. #SheDIDIT, farklı ırk veya etnik gruplardan gelen yetenekli kadınlara benzersiz bir platform sağlıyor. Kendisi veya ailesi kısa süre önce ülkeye göç etmiş olan kadınlar ön plana çıkarılarak, proje veya fikirlerini gerçekleştirmelerine destek sağlanmakta ve uzmanlıkları çevrimiçi bir yetenek havuzunda toplanmaktadır. Kurum, Belçika’da doğup büyüyenlerin yanı sıra ülkeye kısa süre önce gelen girişimci kadınlara, potansiyeli olan gençlere ve yeni yeteneklerle çalışıyor..
#SHEDIDIT’İ ZİYARET EDİN

UP WITH WOMEN

UP WITH WOMEN, yakın zamanda evsiz kalan ve risk altında olan kadınların yoksulluktan kalıcı bir çıkış yolu oluşturması için sürdürülebilir ve kazançlı / başarılı bir kariyer oluşturmalarına ve işletme kurmalarına yardımcı olmayı hedefleyen sürekli büyüyen bir hayır kuruluşu. Başarısı kanıtlanmış olan programının amacı, önümüzdeki üç yılda 1000’den fazla yaşamı olumlu şekilde etkilemek.
UP WITH WOMEN’İ ZİYARET EDİN

CHINA WOMEN’S DEVELOPMENT FOUNDATION (CWDF)

Aralık 1988’de All-China Women's Federation tarafından kurulan ulusal bir vakıf. CWDF, daha uyumlu bir toplum oluşturmak amacıyla kadınların hak ve özgürlüklerini korumak, hayat kalitelerini yükseltmek ve Çin’de kadınların önderlik ettiği çalışmaların gelişimini desteklemek için Çin’den ve diğer ülke ve bölgelerden bağışlar topluyor.
CHINA WOMEN’S DEVELOPMENT FOUNDATION’I ZİYARET EDİN

AGAINST VIOLENCE & ABUSE (AVA)

Kanıta dayalı değişimi savunarak toplumsal cinsiyet kaynaklı şiddeti sona erdirmeyi misyon edinmiş, devrim yaratan bağımsız bir hayır kurumudur. AVA; şiddet mağdurlarına sağlanan hizmetleri eğitim, kaynaklar ve danışmanlık yoluyla iyileştirmeyi ve politika, araştırma ve önleme çabalarıyla kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddeti sona erdirmeyi hedefliyor.
AVA’YI ZİYARET EDİN: AGAINST VIOLENCE & ABUSE

HOT BREAD KITCHEN

Gıda sektöründeki iş imkanları aracılığıyla ekonomik fırsatlar sunmaya odaklanan bir kuruluştur. Hot Bread Kitchen, gıda sektörünün büyük potansiyelini geleceğe uzanan bir yol olarak kullanarak, New York City’de toplumsal cinsiyet ve ırka dayalı eşitsizlik ile sosyal ve/veya ekonomik eşitsizlikten etkilenen bireylere kariyer basamaklarını tırmanma fırsatı sağlamaya odaklanıyor. Hot Bread Kitchen, yetenekli kadınların ve küçük işletmelerin becerilerini artırmayı ve hayat değiştiren fırsatlar sunmayı hedefliyor.
HOT BREAD KITCHEN’I ZİYARET EDİN

×

Uyarı!

Godiva.com.tr Internet Explorer için optimize edilmemiştir. Daha iyi bir alışveriş deneyimi için Microsoft Edge, Google Chrome veya Firefox kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None" } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "" } }